« חזרה

גן לאומי תל מגידו
צפון

תל ארכיאולוגי רב שכבתי שנודע כאחת הערים החשובות ביותר בצפון הארץ בתקופה הכנענית. תל מגידו נזכר במקרא כעיר בנחלת מנשה ובימי שלמה התפתחה העיר ובוצרה. בברית החדשה כונה המקום בשם ארמגדון ובו נטען שיתחולל קרב אחרית הימים.

אין צורך בתו ירוק באתר זה.

במקרה של מזג אוויר סוער, הפעילויות יתקיימו כסדרן.

פעילויות באתר

העבר מתעורר לחיים – סיורים מודרכים

סיורים מודרכים ע"י מורי דרך ממיזם משרד התיירות פותחים חלון אל עברה המפואר של העיר מגידו שנחשבה מהערים החשובות והחזקות בכנען. מגידו נזכרה ח"י פעמים במקרא, יושבה שוב ושוב לאורך ההיסטוריה ועכשיו גם אתם מוזמנים לגלות אותה: לעבור בשער הישראלי ששוחזר, להתרשם מהמקדשים, הארמונות והאורוות ולרדת לנקבה בה נחצב מפעל המים האדיר. במבואת האתר אמצעי המחשה חדשים ומשוכללים המקימים לתחייה את סיפורי העבר.

ה' 2.12
א' 5.12
שעה
09:00, 10:00, 11:00, 12:00 | יום שישי: 10:00, 12:00
משך הפעילות
שעה
מיועד לגילאי
לכל המשפחה

סיור עששיות

גן לאומי תל מגידו המחודש פותח את שעריו לאחר שנה, ומזמין אתכם לחוויה מיוחדת בשעות הנעימות של הערב לאור עששיות. בחג החנוכה יהפוך התל לבמה שעליה יוצגו שלל סיפורים, משחקים, ריגושים ותפניות בעלילה. באמצעות משחקים והתנסויות, ילמדו הילדים (וגם אתם) כיצד נוצר תל ומהי חשיבותו של שער העיר בעת העתיקה. הם יסיירו בין ארמונות, מקדשים וחומות אדירות, יצפו בצלליות, ישמעו על הקשר המפתיע בין מגידו לשלמה המלך ואולי אפילו יפגשו את דמותו של ארכיאולוג נודע שניצח על מלאכת החפירה בתל מגידו. חוויה נהדרת למשפחות עם ילדים קטנים.

ה' 2.12
שעה
לפנות ערב, יש להירשם מראש
משך הפעילות
כשעה וחצי
מיועד לגילאי
לכל המשפחה

סיור מומחז "חופרים על תל מגידו"

הארכיאולוגים המיתולוגיים של מגידו מצאו פירמידה עם סגולה פלאית שמאפשרת לחזור אל העבר. אך העולם בסכנה והזמן דוחק. יחד עם הקהל יצאו השלושה למסע בזמן כדי להציל את העולם. בדרך הם יפגשו דמויות מן העבר של העיר מגידו ויעירו לחיים את עברה המפואר של העיר. סיור מומחז אינטליגנטי ומצחיק לכל המשפחה בהובלת שלושה שחקנים.

ה' 2.12
א' 5.12
שעה
13:00, 15:00 | שישי: 11:00, 13:00
משך הפעילות
שעה וחצי
מיועד לגילאי
לכל המשפחה

חפירה ארכיאולוגית ויצירה

הילדים יגלו מהי חפירה ארכיאולוגית עם מסטרינה, ובסופה ימצאו ממצא ארכיאולוגי שיוכלו להדביקו כחלק מרפאות חרסים. את הממצא יוכלו לצבוע ולקבל כמתנה למזכרת. הפעילות במהלך כל היום.

ה' 2.12
ו' 3.12
א' 5.12
שעה
15:00-10:00
משך הפעילות
מיועד לגילאי
לכל המשפחה