« חזרה

ארמונות החשמונאים – יריחו
מרכז

ביריחו ניהל פרופ' אהוד נצר ז"ל חפירות הארכיאולוגיות שחשפו את ארמונות החורף של המלכים החשמונאים - ארמונותיהם של יהוחנן הורקנוס, אלכסנדר ינאי, שלומציון המלכה ושני בניה - ושלושה ארמונות נוספים שנבנו בימי הורדוס המלך.

ההאתר הוא עדות ארכיאולוגית נדירה ומשמעותית לשושלת בית חשמונאי. מקבץ הארמונות הוא המקבץ הדומה היחיד המוכר לנו מתקופה זו, והוא חושף את חיי החצר האינטנסיביים של בית המלוכה החשמונאי. בשנים האחרונות נעשים מאמצים לשימור והצלת האתר.

אין צורך בהצגת תו ירוק באתר זה.

במקרה של מזג אוויר סוער, כל הפעילויות באתר זה מבוטלות.

פעילויות באתר

סיור מיטיבי לכת אל מצודת הדוק וארמונות החשמונאים

סיור המשלב מסלול למיטיבי לכת במצודת הדוק – מצודקת הדוק המכונה גם "מצודת דגון"  השומרת על ארמונות החשמונאים הינה אחת מתוך שבעת מבצרי המדבר שהקימו המלכים החשמונאים. 

ד' 1.12
ה' 2.12
שעה
09:00
משך הפעילות
6 שעות
מיועד לגילאי
מיועד למיטיבי לכת

סיור למיטיבי-לכת מסנט ג'ורג' לארמונות החשמונאים

נלך בחלקו התחתון ולא מוכר של ואדי קלט. נתחיל בתצפית על מנזר סנט ג'ורג' הבנוי בצלע ההר, ומשם נמשיך לאורכו של ואדי קלט, עד שנתחבר אל ארמונות החשמונאים ונמשיך את הסיור במקום.

ד' 1.12
ה' 2.12
שעה
09:00
משך הפעילות
5 שעות
מיועד לגילאי
מיועד למיטיבי לכת

סיור למבוגרים ומיטיבי-קשב בשילוב קיפרוס

סיור עם מדריך בכיר בקיפרוס וארמונות החשמונאים. נתחיל את הסיור במצודת הקיפרוס, ממנה נצפה על יריחו ונספר את סיפור המקום ולאחר מכן נמשיך לסיור בארמונות החורף המספרים את סיפורם של ממלכת החשמונאים והורדוס.

ד' 1.12
ה' 2.12
שעה
09:00 | 09:20 | 09:40 | 11:40 | 12:00 | 12:20
משך הפעילות
שעתיים וחצי
מיועד לגילאי
מבוגרים

מסלול טיול משפחות (המסלול הקלאסי)

סיור מודרך  בארמונות החורף ביריחו – ארמונות החשמונאים וארמונות הורדוס. במהלך הסיור נשמע על ההסטוריה של המקום ועל סיפורה של ממלכת החשמואנים, נפגוש שחקני רחוב ונהנה מסדנאות יצירה.

ד' 1.12
ה' 2.12
שעה
12:30-09:30, כל עשרים דקות
משך הפעילות
שעה וחצי
מיועד לגילאי
לכל המשפחה